• Pirmdiena, 2017. gada 24. jūlijs
  • Vārda diena: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna
  • Rīgā +19 °C, Z vējs, 3,60m/s vējš m/s, 758,65mm Hg, 63,00%

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:07

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Rēzeknes tehnikums realizē miljoniem vērtus projektus infrastruktūras sakārtošanai
3×3 nometne Salacgrīvā

Rēzeknes tehnikuma teritorijā, kur šobrīd dažādas profesijas apgūst ap tūkstoti audzēkņu, atkal uzsākti būvniecības darbi. Nesen šeit par 12 miljoniem veikts ēku kapitālais remonts un uzceltas arī jaunas būves. Tagad uzsākta multifunkcionālas zāles būvniecība, kas, pēc tehnikuma vadības viedokļa, nepieciešama, lai varētu kvalitatīvi organizēt sporta nodarbības tam paredzētās telpās. Tas izmaksās divus miljonus eiro. Vērienīgi darbi šeit notiek par valsts un Eiropas struktūrfondu līdzekļiem.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Intervija ar Ingunu Sudrabu

Šodien deputāti līdz vieniem dienā var iesniegt savus priekšlikumus nodokļu reformas likumprojektiem. Partijas „No sirds Latvijai” līdere Inguna Sudraba šorīt Latvijas Radio1 norādīja, ka patlaban panāktais kompromiss drīzāk vērtējams kā fikcija un pret nodokļu reformu opozīcijas deputātiem ir daudz iebildumu. Viņa uzsvēra, ka ar vienu izmaiņu kaut kas daļai iedzīvotāju tiek iedots, proti, samazinot Iedzīvotāju ienākumu nodokli, bet ar citu grozījumu, proti, palielinot akcīzes nodokli degvielai, šis iztrūkums valstij tiekot kompensēts.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:43

Labrīt

Koncerts "Trīs Osokini Jūrmalā"
Ceļā uz Dziesmu svētkiem: mācies dziedāt "Gara, gara šī naksniņa"

Runājot mūzikas valodā, saprotam viens otru vēl dziļāk nekā izmantojot vārdus” – atzīst slavenās pianistu Osokinu dinastijas pārstāvji. Svētdien, 30.jūlijā, viņu muzikālā saruna būs dzirdama Dzintaru koncertzālē, kur notiks koncerts „Trīs Osokini Jūrmalā”.

Koncertā uz trīs flīģeļiem tiks atskaņoti klaviermūzikas šedevri visdažādākajiem sastāviem - Osokini spēlēs gan četrrocīgi, gan sešrocīgi, gan ar orķestri.

Šis būs jau trešais tēva un divu dēlu kopīgais koncerts, kas, tāpat kā pirmie, jau izpelnījies lielu klausītāju interesi.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

"Brexit" sarunas: Lielbritānijai ir detalizētāk jāizklāsta savi izstāšanos plāni no ES
Lielbritānijas vēstnieks Latvijā: "Brexit" sarunas Briselē ir vērtējamas ļoti atzinīgi

Pagājušajā nedēļā Briselē notika "Brexit" sarunu otrā kārta. Tajā tika spriests par tām jomām, kurās Londonai un Briselei ir vislielākās domstarpības, kā arī skaidrotas tās pozīcijas, kur jau vērojams progress vai panākta vienprātība. Kā uzskata virkne politikas ekspertu, arī Eiropas Savienības amatpersonas, Lielbritānijai ir nepieciešams sniegt daudz plašākus un konkrētākus skaidrojumus par saviem piedāvājumiem vairākās jomās, īpaši par finansiālo saistību nokārtošanu ar Eiropas Savienību pēc bloka pamešanas. Pretējā gadījumā turpmākās sarunas var ievērojami ievilkties.

Vada:

Uģis Lībietis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:43

Labrīt

Sarucis mežacūku skaits Rīgā, bet PVD vēlas atbrīvoties arī no palikušajām

Rīgas centrā mežacūkas satapts vairs nevar. Domes nolīgtais cūku uzraugs lēš, kopš masveida rukšu izvešanas, pilsētā palikuši apmēram 8 un tie nekādu skādi nenodarot. Pārtikas veterinārais dienests gan nevēlas pilsētā redzēt arī šis palikušos. Jo tā pieaug risks Rīgā ievazāt bīstamo Āfrikas cūku mēri. Korespondente Zane Mače noskaidrojusi, ka slimības dēļ mežacūkas nav aplūkojamas arī Rīgas zooloģiskajā dārzā.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Meistars 21. gadsimtā: Digitālais mārketings ir tas pats, kas "no mutes mutē"

Turpinās projekts „Latvijas meistars 21. gadsimtā”. Šoreiz noskaidrojam, kā sociālajos tīklos komunicēt ar saviem klientiem, kā reaģēt uz negatīviem komentāriem un atsaucēm. Interneta pārlūku, sociālo tīklu, mobilo telefonu mārketings - par to vairāk raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Apzinātas 969 Ķemeru nacionālā parka augu sugas; Ārstniecības augu pētniecības projekts

Klajā nākusi Latvijas Botāniķu biedrības bijušās vadītājas Agneses Priedes grāmata „Ķemeru Nacionālā parka flora: vaskulārie augi”. Grāmata ir veltījums Ķemeru Nacionālā parka 20 gadu jubilejai.

Vada:

Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:06

Kultūras Rondo

Mārtiņš Brauns: Himnas nevar uzkomponēt, tās atnāk negaidīti
Baiba Bartkeviča: “Liepājas mākslas forums” būs oda jaunradei un atšķirīgajam

Katalonijas un Latvijas vasara kopā ar dziesmu „Saule, Pērkons un Daugava”. Komponista Mārtiņa Brauna aktuālās pārdomas.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Priekšlikumi nodokļu reformai
Veselības ministrijas piedāvātie aprūpes sistēmas efektivitātes uzlabojumi
Eiropas Savienība nav apmierināta ar jaunākajām ASV sankcijām pret Krieviju

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija rosinās neieviest obligātās iemaksas trešajā pensiju līmenī, kā to šobrīd paredz Saeimā pirmajā lasījumā apstiprinātie grozījumi likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu. Ekonomikas ministrija tikmēr iesniegusi priekšlikumu noteikt, ka darbinieks mikrouzņēmumu nodokļa režīmu var izmantot tikai vienā darbavietā. Priekšlikumus ar nodokļu reformu saistītajos likumprojektos vēl iespējams iesniegt šodien līdz pulksten 13.00.

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

12:30

Krustpunktā

Bijusī VID vadītāja Ināra Pētersone: 25 gados dienestā esmu piedalījusies tā veidošanā

Klausītāji izvaicā. Studijā bijusī VID vadītāja Ināra Pētersone.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:06

Krustpunktā

Velo infrastruktūra pilsētā. Cik viegli to ieviest pārdomāti?

Velo infrastruktūra pilsētā. Cik viegli to ieviest pārdomāti?

 

 

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Medikamentu un citu vielu lietošana bērniņu gaidot

Ikviena sieviete grūtniecības laikā cenšas izvairīties no jebkādu medikamentu lietošanas, tomēr lielākā daļa jeb līdz pat 90% grūtnieču saskaras ar nepieciešamību tos lietot. Kopā ar savas jomas ekspertiem diskutējam par to, cik svarīgs medikamentu lietošanas jautājums ir topošajām māmiņām, kāda ir mediķu nostāja un kā neatteikties no vajadzīgajām zālēm un vienlaikus nelietot kaitējošo.

Vada:

Agnese Drunka
Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Latvijas dienasgrāmata

Dziesminiece Maija Kalniņa: Dullo dauku nedēļā neuzdodu jautājumu, kāpēc es dzīvoju

Dienasgrāmatu raksta liepājniece, dziesminiece, dzejniece un viena no Dullo dauku festivāla rīkotājām Maija Kalniņa. Kopā ar citiem dullajiem viņa iedzīvina Popes brīvdabas estrādi un jau otro gadu ver Vārtus Popē.

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

15:36

Dienas vidū

Vecie labie gabali

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Sievietei sociālajos tīklos izkrāpj 300 000 eiro
CSDD aicina balsot par svarīgāko nerakstīto ceļu satiksmes likumu

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, iepazīstoties ar nepazīstamām personām interneta vidē. Pirms neilga laika Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļā vērsās kāda sieviete, kurai, izmantojot kādu sociālo tīklu iepazīšanās vietni, izkrāpti vairāk nekā 300 000 eiro. Ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno personu grupa no ārvalstīm, kā Latvijā, tā citviet.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Valeine

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša. Dullo Dauku festivāla Popē atskaņas

Vada:

Tālis Eipurs

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Polijas prezidents Duda uzlicis veto strīdīgajai Augstākās tiesas reformai

Polijas prezidents Andžejs Duda uzlicis veto strīdīgajai Augstākās tiesas reformai, kas tūkstošus iedzīvotāju izveda ielās protesta akcijās.  "Šis likums nestiprinās taisnīguma izjūtu sabiedrībā," paziņojumā sacīja Polijas prezidents.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Valeine

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Latvija var lepoties ar vienu no ātrākajiem internetiem pasaulē. Tomēr Eiropas Savienības Digitālās ekonomikas un sadarbības indeksā, kurā vērtē piecus aspektus - interneta izmantojumu, cilvēkkapitālu, ciparu tehnoloģiju integrāciju un savienojamību, kā arī e pārvaldi, esam ierindojušies tikai 19. vietā.

Vada:

Tālis Eipurs

17:44

Pēcpusdiena

Vada:

Tālis Eipurs

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Veselības ministrijas plānus reformām virza uz valdību
Polijas prezidents aptur konservatīvās valdības virzītās tiesu sistēmas reformas

Jāpalielina finansējums veselības nozarei, primāri speciālistu atalgojumam, jāveic ministrijas padotības iestāžu reorganizācija, un jādefinē robežas, ciktāl pašvaldībām jāiesaistās veselības aprūpes nodrošināšanā. Tie ir būtiskākie reformu plāna punkti, ko veselības aprūpes sistēmas efektivitātes uzlabošanai piedāvā atbildīgā ministrija. Šodien ministri konceptuāli vienojās atbalstīt ministrijas plānu un virzīt to tālāk uz valdības sēdi, kas gaidāma rīt. Veselības nozarē samilzušas vairākas problēmas, un tās ir tieši saistītas ar nepietiekamo valsts finansējumu. Plānots definēt, cik pacientu jābūt vienā ģimenes ārsta praksē un atsevišķu uzsvaru savā ziņojumā atbildīgā ministrija liek uz cilvēkresursu problēmām.

Vada:

Gints Amoliņš

Lasīt vairāk

18:15

Dzīves ritmi mūzikā

"World Jazz Festival 2017". Pirmais raidījums

27. un 28. jūlijā notiks jau ceturtais "World Jazz Festival". Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, ambiciozais nosaukums nebūt nav pārspīlējums – šis pasākums tiešām pulcina kopā augstākās raudzes māksliniekus no visas pasaules.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:06

Monopols

Žurnālists Egils Zariņš iecerējis filmu par latviešiem Vācijā

„Sirdī esmu žurnālists, nedaudz arī mākslinieks, hipijs, nedaudz varbūt arī apdauzīts plānā galdiņa urbējs. Man patīk tāds mūžīgais hepenings un radošās lietas. Ja es būtu, teiksim, trolejbusa vadītājs – visu cieņu viņiem –, tad varbūt arī gaidītu pensijas gadus un pelnīto atpūtu. Bet es jau uz darbu neesmu gājis kā uz darbu – esmu gājis dzīvot savu dzīvi. Un man par to vēl maksāja,” stāsta Monopola viesus Egils Zariņš.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Upīte

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Meistars 21. gadsimtā: Digitālais mārketings ir tas pats, kas "no mutes mutē"

Turpinās projekts „Latvijas meistars 21. gadsimtā”. Šoreiz noskaidrojam, kā sociālajos tīklos komunicēt ar saviem klientiem, kā reaģēt uz negatīviem komentāriem un atsaucēm. Interneta pārlūku, sociālo tīklu, mobilo telefonu mārketings - par to vairāk raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Pasaka par Vaidu - bagāto lielkungu. 2.vakars. Stāsta Harijs Spanovskis

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Velo infrastruktūra pilsētā. Cik viegli to ieviest pārdomāti?

Velo infrastruktūra pilsētā. Cik viegli to ieviest pārdomāti?

 

 

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

23:00

Ziņas vieglajā valodā

23:05

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

"World Jazz Festival 2017". Pirmais raidījums

27. un 28. jūlijā notiks jau ceturtais "World Jazz Festival". Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, ambiciozais nosaukums nebūt nav pārspīlējums – šis pasākums tiešām pulcina kopā augstākās raudzes māksliniekus no visas pasaules.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Baiba Bartkeviča: “Liepājas mākslas forums” būs oda jaunradei un atšķirīgajam

Starptautiskais mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas mākslas forums” no 3. līdz 6.augustam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” aicinās baudīt laikmetīgo deju un moderno teātri, audiovizuālo un multimediju mākslu, kā arī mūsdienu mūziku.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:55

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:13

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Žurnālists Egils Zariņš iecerējis filmu par latviešiem Vācijā

„Sirdī esmu žurnālists, nedaudz arī mākslinieks, hipijs, nedaudz varbūt arī apdauzīts plānā galdiņa urbējs. Man patīk tāds mūžīgais hepenings un radošās lietas. Ja es būtu, teiksim, trolejbusa vadītājs – visu cieņu viņiem –, tad varbūt arī gaidītu pensijas gadus un pelnīto atpūtu. Bet es jau uz darbu neesmu gājis kā uz darbu – esmu gājis dzīvot savu dzīvi. Un man par to vēl maksāja,” stāsta Monopola viesus Egils Zariņš.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Upīte

Lasīt vairāk

02:54

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:56

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Medikamentu un citu vielu lietošana bērniņu gaidot

Ikviena sieviete grūtniecības laikā cenšas izvairīties no jebkādu medikamentu lietošanas, tomēr lielākā daļa jeb līdz pat 90% grūtnieču saskaras ar nepieciešamību tos lietot. Kopā ar savas jomas ekspertiem diskutējam par to, cik svarīgs medikamentu lietošanas jautājums ir topošajām māmiņām, kāda ir mediķu nostāja un kā neatteikties no vajadzīgajām zālēm un vienlaikus nelietot kaitējošo.

Vada:

Agnese Drunka
Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Apzinātas 969 Ķemeru nacionālā parka augu sugas; Ārstniecības augu pētniecības projekts

Klajā nākusi Latvijas Botāniķu biedrības bijušās vadītājas Agneses Priedes grāmata „Ķemeru Nacionālā parka flora: vaskulārie augi”. Grāmata ir veltījums Ķemeru Nacionālā parka 20 gadu jubilejai.

Vada:

Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

05:52

Mūzika