Svētdiena, 2024. gada 16. jūnijs

Vārda diena: Justīne, Juta

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Latvijas Radio mobilā lietotne

 

Latvijas Radio lietotnē vienuviet pieejami ap 200 audio raidījumi un oriģinālsatura podkāsti, sešu Latvijas Radio kanālu tiešraides un vairāki  tematiski mūzikas pop-up interneta kanāli. Viss saturs ērti klausāms jebkurā laikā bez maksas un komercreklāmām. Lietotne pieejama latviešu un krievu valodā.

 

     

 

Kādas iespējas piedāvā Latvijas Radio lietotne?

 • Klausīties tiešraidē sešus Latvijas Radio kanālus: informatīvi analītisku programmu latviešu valodā - Latvijas Radio 1, latviešu populārās mūzikas programmu ar dziesmām dzimtajā valodā - Latvijas Radio 2, kvalitatīvu kultūras programmu un vienīgo klasiskās mūzikas raidstaciju Latvijā - Latvijas Radio 3 – Klasika, informatīvi analītisku, izglītojošu programmu krievu un citās Latvijā dzīvojošu mazākumtautību valodās - Latvijas Radio 4 – Doma laukums, jauniešu satura multimediālo platformu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, Latvijas Universitātes studentu radio retranslāciju - Latvijas Radio 6 – NABA.
 • ​Klausīties tematisku mūziku vairākos pop-up interneta kanālos, piemēram, “Vecās plates” – latviešu estrādes klasika, “Pieci latgalieši” – dziesmas latgaliešu valodā u.c.
 • Klausīties jaunāko ziņu apskatu sev ērtā laikā.
 • Atrast raidījumus pēc sev interesējošām tēmām.
 • Ērti piekļūt raidījumu ierakstiem pēc to izskanēšanas ēterā.
 • Ērti piekļūt arī raidījumiem ar mūziku, kas podkāstu formā nav pieejami citās audiosatura straumēšanas vietnēs.
 • Atklāt oriģinālsaturu, kas neskan radio ēterā.
 • Saņemt redakcionālos ieteikumus, lai nepalaistu garām īpaši vērtīgu vai noderīgu saturu no milzīgā sabiedriskā medija veidotā satura klāsta.
 • Lejuplādēt raidījumu epizodes, lai klausītos tās bez interneta savienojuma.
 • Saņemt paziņojumus par jaunākajām epizodēm tiem raidījumiem, kam sekojat.
 • Veidot sev pielāgotu epizožu atskaņošanas sarakstu.
 • Autorizējoties turpināt klausīties sev interesējošo radio saturu jebkurā viedierīcē.

 

Kā lejupielādēt Latvijas Radio lietotni?

Lai lejupielādētu Latvijas Radio mobilo lietotni, iPhone lietotājiem nepieciešama iOS 15.2 vai jaunāka versija, lietotnes izmērs ir aptuveni 10 MB. Android operētājsistēmas telefonu lietotājiem nepieciešama 6.0 vai jaunāka versija un lietotnes izmērs ir aptuveni 5 MB.

Lejupielādē šeit:

App Store: https://apps.apple.com/lv/app/latvijas-radio/id1607281520

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.latvijasradio

 

Kurās valstīs Latvijas Radio lietotne ir pieejama?

Lietotne pieejama latviešu un krievu valodās Latvijas teritorijā, kā arī 43 citās pasaules valstīs - Argentīnā, Austrālijā, Austrijā, Belģijā, Bulgārijā, Kostarikā, Čehijā, Dānijā, Dominikānā, Ekvadorā, Gvatemalā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Grieķijā, Honkongā, Ungārijā, Islandē, Īrijā, Izraēlā, Itālijā, Jamaikā, Latvijā, Lietuvā, Malaizijā, Meksikā, Nīderlandē, Jaunzēlandē, Norvēģijā, Panamā, Peru, Polijā, Paragvajā, Portugālē, Singapūrā, Slovākijā, Spānijā, Zviedrijā, Šveicē, Taivānā, Taizemē, Apvienotajā karalistē un Urugvajā.

 

PERSONAS DATU APSTRĀDES PRIVĀTUMA POLITIKA, LEJUPIELĀDĒJOT UN LIETOJOT VSIA "LATVIJAS RADIO" LIETOTNI

 

Latvijas Radio mobilā lietotne automašīnās

 
 

Latvijas Radio lietotne pieejama automašīnās "Android Auto" un "Apple CarPlay" lietotājiem. Esot ceļā, automašīnas displejā izmantojamas mobilās lietotnes iespējas - šobrīd aktuālais saturs, pieejami podkāsti, raidījumi un interneta radio kanāli, kā arī raidījumu tematiskās kategorijas, lietotnē izveidotais atskaņošanas saraksts un lejuplādes.

 

Lai izmantotu Latvijas Radio lietotni automašīnā:

 • Nepieciešama automašīna, kas ļauj displejā izmantot telefonā ielādētās saderīgās lietotnes;

Šeit var pārbaudīt automašīnas saderību ar iOS telefoniem.

Šeit var pārbaudīt automašīnas saderību ar Android telefoniem.

 • Android telefons ar 8.0 vai jaunāku operētājsistēmas versiju vai iPhone telefons ar iOS 15.2 operētājsistēmas versiju;
 • Telefonā lejupielādēta Latvijas Radio jaunākā lietotnes versija;
 • USB vads;

Daļu telefonu automašīnai var pieslēgt bezvadu režīmā. Tas pieejams jebkuram telefonam ar Android 11.0 operētājsistēmas versiju; Google vai Samsung telefoniem ar Android 10.0 operētājsistēmas versiju; Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+, vai Note 8 ar Android 9.0 operētājsistēmas versiju, kā arī iPhone modeļiem, kas ir jaunāki par iPhone 5 un izmanto iOS 15.2 vai jaunāku versiju.


 Kā pieslēgt lietotni automašīnai?

 • Jāpieslēdz telefons automašīnai ar USB vadu un jāizpilda telefona ekrānā un automašīnas displejā redzamās norādes.
 • Lai pieslēgtu Android telefonu bezvadu režīmā, telefonā jāieslēdz Bluetooth, Wi-Fi un lokācija, automašīnas displejā jānospež poga Home (Sākums) - Smartphone Connection - Connect new device un jāizpilda instrukcijas, kuras redzamas telefona ekrānā un automašīnas displejā.
 • Lai pieslēgtu iPhone telefonu bezvadu režīmā, jāpārbauda, vai automašīna ir bezvadu vai Bluetooth savienošanas režīmā, telefonā jāatver iestatījumus (Settings) - General - CarPlay - Available cars, jāizvēlas automašīna.
 

Vai nepieciešams interneta savienojums telefonā?

Bez interneta savienojuma iespējams klausīties telefonā iepriekš lejuplādētās podkāstu epizodes (šī funkcija nav pieejama Android Automotive lietotnes versijā automašīnās). Epizodes lejuplādē lietotnē, nospiežot lejuplādes pogu. Lejuplādētās epizodes redzamas lietotnes sadaļā "Mans radio" - "Lejuplādes".

 

Kādas lietotnes funkcijas piedāvā auto displejs?

 • Sākuma skatā var klausīties "Jaunāko ziņu apskatu", saturu no "Aktuāli" un "Iesakām noklausīties" sadaļām;
 • Sadaļā "Tiešraides" pieejamas visu Latvijas Radio kanālu tiešraides un interneta radio kanāli.
 • Sadaļā "Raidījumi" saturs iedalīts kategorijās.
 • Sadaļā "Mans radio" pieejamas jaunās epizodes raidījumiem, kuriem seko lietonē, ir klausāmas savam atskaņošanas sarakstam pievienotās epizodes, kā arī izmantojams lejuplādēto epizožu saraksts (izņemot Android Automotive lietones versiju).
 • Apple Car play versijā automašīnas displejā iespējams sākt un apturēt atskaņošanu, tīt, pieturot pogas << un >>, pārlekt uz iepriekšējo vai nākamo epizodi atskaņošanas sarakstā ar pogām << un >>, kā arī regulēt atskaņošanas ātrumu.
 • Android Auto versijā automašīnas displejā iespējams sākt un apturēt atskaņošanu, kā arī regulēt atskaņošanas ātrumu.
 • Android Automotive versijā automašīnas displejā iespējams sākt un apturēt atskaņošanu, kā arī tīt uz priekšu vai atpakaļ.
 • Automašīnas displejā drošības dēļ nav funkciju "Sekot raidījumam", "Pievienot epizodi", "Lejuplādēt epizodi" - tas izdarāms lietotnē telefonā.​

 

Kā saņemt palīdzību?

Lai saņemtu papildu tehnisko atbalstu, rakstiet uz apps@latvijasradio.lv

 

Latvijas Radio pasaku lietotne

 

Kādas iespējas piedāvā Latvijas Radio pasaku lietotne?

Latvijas Radio bezmaksas klausāmpasaku lietotne ir plašākā pasaku bibliotēka, kur pieejamas vairāk nekā 400 pasakas. Tām nav vecuma ierobežojuma, tomēr īpaši piemērotas tās ir 2 līdz 8 gadus veciem bērniem. Audio pasakas bagātina mazo klausītāju valodu, attīsta iztēli un radošumu, kā arī ļauj atpūsties no vizuāliem stimuliem, kas mūsdienu digitālajā laikmetā ir īpaši svarīgi. Pasakas attīsta bērnu domāšanu un prasmi izpaust emocijas, kā arī rada drošu vidi, kur mācīties labāk izprast apkārtējo pasauli un morāles principus. 

Lietotnē pieejamas dažādu tautu un autoru pasakas, aptverot visplašāko tēmu loku – sākot no dzīvniekiem un dažādiem mītiskiem tēliem, un beidzot ar princešu un karaļu piedzīvojumiem. Dzirdamas arī pasakas par brīnumiem, kas jaunākajos klausītājos atraisīs spēju ticēt neiespējamajam. Pasakas stāsta leģendāras Latvijas Radio ētera balsis, tai skaitā Sandra Glāzupa, Gunārs Jākobsons un pats Maestro Raimonds Pauls, tautā iemīļoti aktieri - Artūrs Skrastiņš, Zane un Vilis Daudziņi, Harijs Spanovskis, Rūdolfs Plēpis, Vera Singajevska, sportisti - Martins Dukurs, Artūrs Irbe, Harijs Vītoliņš, kā arī mākslinieki un citas sabiedrībā cienījamas personības, tostarp Vaira Vīķe-Freiberga, Julgī Stalte un citi.

Latvijas Radio pasaku lietotne ir ērti lietojama un droša arī pašiem mazākajiem klausītājiem. Pasakas var meklēt:

 • pēc autora;
 • pēc nosaukuma;
 • pēc teicēja;
 • pēc kategorijas.

​Savas mīļākās pasakas iespējams pievienot favorītu sarakstam, lai tās varētu klausīties atkārtoti.

Pasaku ilustrācijas ir veidotas ar mākslīgā intelekta rīku palīdzību.

 

Kā lejupielādēt Latvijas Radio pasaku lietotni?

Lai lejupielādētu Latvijas Radio pasaku lietotni, iPhone lietotājiem nepieciešama iOS 12.0 vai jaunāka versija. Android operētājsistēmas telefonu lietotājiem nepieciešama 5.0 vai jaunāka versija.

Lejupielādē šeit:

 

     

 

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.latvijas.latvijas_radio

App Store: https://apps.apple.com/lv/app/latvijas-radio-pasakas/id6477607541